Reparatie kolommen - Vasco da Gama brug - Lissabon, Portugal
Het zuidelijke viaduct van de Vasco da Gama brug (bouwjaar 1998) wordt gerepareerd. Dit viaductdek is 3825 meter lang en bestaat uit 45 meter tuien over 85 steunelementen van elk 4 kolommen, op een fundament van in de grond geboorde palen die zich deels in de oever van de Taag, deels in zee bevinden. De kolommen op het land staan in de Samouco zoutpan. Er zijn enkele fouten ontdekt in de onderste delen van de constructie. Loslaten van toplaag beton, barsten, aanwezigheid van holle ruimtes, groeven en oneffenheden van betonnen deklaag zijn voorbeelden van fouten. Veel hiervan komen voor in de overgang heipaal/kolom.
Op deze pagina
- Onderwerp
- Reparatie kolommen
- Obra
- Vasco da Gama brug
- Stad
- Lissabon
- Staat
- Setubal
- Land
- Portugal
- Datum
- Looptijd
- 12 maanden
Systeem
Projectbeschrijvingen
Situatie
Loslaten van toplaag beton, barsten, aanwezigheid van holle ruimtes, groeven en oneffenheden van betonnen deklaag zijn voorbeelden van fouten. Veel hiervan komen voor in de overgang heipaal/kolom.
Oplossing
42 kolommen zullen worden vernieuwd, 32 met 2,00 m en 10 met 1,80 m diameter met twee lagen C-sheet 240 (400 g/m2) 30 cm breed, 20 cm uit elkaar, en met gebruik van de S&P impregneeruitrusting voor nat opbrengen.
Materiaal
S&P C-Sheet 240 (400 g/m2) – totale verwachte hoeveelheid van 1600 m2, S&P Resicem – totale verwachte hoeveelheid van 2560 kg